ABB na veľtrhu v Hannoveri predstavila najrýchlejšiu nabíjaciu stanicu pre elektroautá

25. apríla 2018 - S výkonom až 350 kilowattov pridáva najnovší model rýchlonabíjacej stanice ABB, Terra High Power (HP), 200 kilometrov dojazdu elektroauta už za 8 minút. Nová nabíjacia stanica sa ideálne hodí na využitie pri diaľničných odpočívadlách alebo na čerpacích staniciach.

Nabíjacie stanice ABB sa v súčasnosti inštalujú po celom svete. Najnovšie boli tiež vybrané pre projekt "Electrify America", čo je najväčší doterajší projekt pre rozvoj infraštruktúry nabíjania elektrických vozidiel v USA. Spoločnosť ABB je globálnym lídrom v oblasti DC rýchlonabíjania s viac ako 6 500 DC nabíjacími stojanmi v 60 krajinách sveta.
Medzi najnovšie prírastky do rodiny nabíjacích staníc patrí tiež stanica ABB EVLunic, ktorá je na rozdiel od Terra HP vhodná skôr pre rezidenčné bývanie a komerčné priestory. S výkonom 4.6 kW až 22 kW ju využijú elektrické autá aj plug-in hybridy. EVLunic prekvapí všetky inštalačné firmy svojou jednoduchou konštrukciou, ktorá minimalizuje čas montáže. Robustný a zároveň kompaktný dizajn šetrí priestor pre montáž a používanie nástennej stanice v bytových a rodinných domoch, ako aj na parkoviskách polyfunkčných objektov.

Portfólio produktov ABB, ktoré zahŕňa technológie nabíjania pre elektrické autá, autobusy aj nákladné autá, jasne deklaruje pozíciu ABB ako svetového lídra v e-mobilite. ABB sa navyše nedávno stala oficiálnym partnerom historicky prvej elektrickej pretekárskej série na svete "ABB FIA Formula E", čo vám napokon napovie aj spomínaná výstava v Hannoveri. Na vlastné oči si tu totiž môžete obzrieť elektrický pretekársky monopost a vyskúšať si simulátory závodu.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcie a ako hlavný partner medzinárodného FIA šampionátu elektrických formúl Formula E posúva hranice e-mobility smerom k udržateľnej budúcnosti. Skupina ABB zamestnáva 135 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Vytlačiť
   • Email

  KONTAKTUJTE NÁS

  Informácie o stránke:
  seitp202 31390a8b99f6cec1c125827a00447fca