Kompenzačné tlmivky v Bratislave

23. apríla 2014 - ABB Slovensko v spolupráci s ABB Power Transformers Ludvika, Švédsko zorganizovali pred niekoľkými dňami v Bratislave pracovný seminár pre strednú Európu na tému Kompenzačných tlmiviek. Seminára sa zúčastnili zákazníci spolu so zástupcami ABB zo Slovenska a okolitých krajín: Česka, Poľska a Slovinska.

Predmetom pracovného seminára bolo predstaviť kompenzačné tlmivky a regulovateľné kompenzačné tlmivky ABB a ich aplikácie. Súčasťou programu boli aj príkladové štúdie z praxe.

Kompenzačné tlmivky ABB a regulovateľné kompenzačné tlmivky ABB sú určené pre kompenzáciu jalového výkonu vznikajúceho v tranzitných vedeniach vplyvom kapacity samotného vedenia. Riešenie ABB ponúka viaceré výhody v porovnaní s konkurenciou. Najdôležitejším prínosom pre zákazníka je kvalita samotného produktu. Za posledných 25 rokov ABB dodala viac ako 500 ks tlmiviek pre napätia do 800kV a za tento čas eviduje 2 prípady porúch. Koeficient poruchovosti je 0,0018 %. Trojfázové vyhotovenie tlmiviek, ktoré ABB ponúka, má pre zákazníkov výhodu v znížení vstupných nákladov o zhruba 25% v porovnaní s jednofázovým. Je to vďaka skutočnosti, že na výrobu je použité menšie množstvo materiálu. Tým majú tlmivky menší vplyv na životné prostredie. Nižší vplyv na prostredie majú tlmivky aj z pohľadu elektromagnetického poľa a takisto aj nízkej hlučnosti. Je to dosiahnuté vďaka precíznej konštrukcii jadra a unikátneho systému tienenia vinutia tlmivky. Tlmivky sú navyše olejovo izolované a to spolu s centralizovaným umiestnením vvn priechodky do vinutia umožňuje kompaktnejšie celkové rozmery.

Variabilne regulovateľné tlmivky sú určené pre použitie v sieťach, kde často dochádza k zmene zaťaženia a je potrebné kompenzačnú tlmivku nielen pripojiť alebo odpojiť pomocou vypínača ale je potrebné aj variabilne meniť jej výkon podľa aktuálnych parametrov siete. Túto možnosť tlmivky umožňuje zabudovaný prepínač odbočiek s možnosťou prepínania pod zờažou. Hlavnou z výhod je, že nedochádza k veľkým nap䝻ovým skokom počas zapínania tlmivky do siete.

ABB Ludvika, Švédsko je už viac ako 100 rokov centrom pre výkonovú transformáciu, vyrábajú sa tu výkonové transformátory tých najväčších výkonov, tlmivky, vvn vypínače, prístrojové transformátory a zvodiče prepätia.


ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 150 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má ABB zastúpenie v šiestich mestách Slovenska a zamestnáva spolu takmer 900 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku sú aj firmy Pucaro v Piešťanoch a Power-One v Dubnici nad Váhom.Sledujte nás:

Connect on FacebookSubscribe on YouTube

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Vytlačiť
   • Email

  KONTAKTUJTE NÁS

  Informácie o stránke:
  seitp202 6010920d1ed973e9c1257cc3001bfad7