Švédsky veľvyslanec navštívil unikátne centrum robotiky ABB na Slovensku

3. augusta 2012 – Švédsky veľvyslanec vo Viedni Nils Daag navštívil včera školiace a testovacie centrum robotiky spoločnosti ABB v Trnave, ktoré je najmodernejším centrom svojho druhu na Slovensku.

Práve Švédsko je krajina, ktorá vďaka šikovným legislatívnym zmenám posúva hranice v oblasti obnoviteľných zdrojov energie s cieľom stať sa čo najmenej závislou od ropy. V tomto úsilí mu v podobe mnohých projektov na poli energetiky a automatizácie pomáha spoločnosť ABB, ktorá sa zameriava predovšetkým na riešenia šetrné k životnému prostrediu. Najnovším takýmto spoločným projektom je napríklad projekt inteligentnej sieti, tzv. smart grid na švédskom ostrove Gotland, čím Švédsko plánuje výrazne zvýšiť svoj podiel výroby obnoviteľnej energie prevažne z veterných zdrojov.

Školiace a testovacie centrum robotiky ABB v Trnave je prvým a najväčším centrom svojho druhu na Slovensku. Od svojho založenia pravidelne otvára dvere pre odbornú aj akademickú verejnosť, ktorá má možnosť vidieť priemyselné roboty, vyskúšať si ich ovládanie a dozvedieť sa viac o tom, ako roboty zefektívňujú výrobu v mnohých priemyselných odvetviach, znižujú dopad na životné prostredie a odbremeňujú pracovníkov od ťažkej a často riskantnej práce. Švédsky veľvyslanec Nils Daag a Anders Lindgren, radca Švédskeho veľvyslanectva vo Viedni, si v trnavskom show roome ABB pozreli vystavené roboty, vyskúšali si ich ovládanie a pozreli si ukážky z najnovších robotických aplikácií.

ABB na Slovensku tiež úzko spolupracuje so školami a pravidelne organizuje prednášky pre študentov s cieľom priblížiť im aplikácie z praxe od zákazníkov na slovenskom trhu. Absolventi stredných škôl a univerzít získavajú ďalšie vedomosti priamo z praxe, a to im pomáha lepšie sa uchytiť na trhu práce.

ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 145 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobí v 5 mestách a zamestnáva vyše 200 ľudí.

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Vytlačiť
   • Email

  KONTAKTUJTE NÁS

  Informácie o stránke:
  seitp202 c253d285943789b3c1257a4f00241a5b