ABB je najobľúbenejším technologickým zamestnávateľom vo Švajčiarsku

10. mája 2018 - Spoločnosť ABB sa podľa prieskumu značky Universum opäť dostala na zoznam najlepších zamestnávateľov vo Švajčiarsku. Dokonca, medzi IT študentmi poskočila ABB v porovnaní s vlaňajškom o 14 priečok.

Už vlani sa ABB medzi študentmi v oblasti inžinieringu dostala na pozíciu číslo 1, čím zosadila zo svojej pozície gigant Google. V tohtoročnom prieskume si ABB dokázala svoju pozíciu ešte viac upevniť a zvýšiť svoj náskok pred "Googlom" aj ďalšími konkurentmi.


ABB sa však dostáva čoraz viac aj do povedomia študentov v IT oblasti vo Švajčiarsku, kedy tu po minuloročnej 34. priečke poskočila na miesto č. 20 v roku 2017. To sa deje vďaka digitálnej ponuke ABB Ability™, ktorá študentom v IT otvára úplne nové obzory.

"Výsledok tohto prieskumu nás veľmi potešil. Absolventi univerzít, ktorí preferujú globálnych hráčov na trhu, by radi zasiahli a sami sa podieľali na budúcnosti digitálnych technológií a pracovali v inovatívnom a flexibilnom prostredí. To všetko ABB ponúka,” komentoval prieskum riaditeľ HR a člen výkonného výboru ABB Jean-Christophe Deslarzes. “ABB aktívne formuje budúcnosť digitalizácie a robí to spolu so svojimi partnermi, zákazníkmi a zamestnancami. Ľudia sú základným pilierom našej identity.”

ABB sa veľmi aktívne zapája aj do marketingu a zvyšovania povedomia značky medzi univerzitami. Neustále rozširuje svoje programy pre študentov a investuje do dlhodobej podpory mladých talentov.

Spomínaný prieskum prebiehal od septembra 2017 do februára 2018 a zapojilo sa doň viac ako 11 000 študentov, čím ide o najväčší prieskum povedomia o zamestnávateľoch vo svete a vo Švajčiarsku.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcie a ako hlavný partner medzinárodného FIA šampionátu elektrických formúl Formula E posúva hranice e-mobility smerom k udržateľnej budúcnosti. Skupina ABB zamestnáva 135 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Vytlačiť
   • Email

  KONTAKTUJTE NÁS

  Informácie o stránke:
  seitp202 cb9171cd56debb76c12582890041a702