Je to auto? Je to loď? Futuristické vodné elektrotaxi s technológiou ABB Ability™

17. apríla 2018 - Futuristický a hlavne bezemisný dizajn vodného taxi s názvom SeaBubbles bol prednedávnom predstavený na Ženevskom jazere. Vozidlo je považované za míľnik vo vývoji nových foriem prepravy, ktoré nemajú dopad na životné prostredie a nazaťažujú mestskú infraštruktúru.

Vodné taxi bude už čoskoro vybavené softvérovým riešením ABB AbilityTM Marine Advisory System – OCTOPUS, ktoré pomôže pri zozbieravaní a analyzovaní potrebných údajov. OCTOPUS poskytne riadiacemu centru vozidla dáta v reálnom čase a tie pomôžu optimalizovať celkovú prevádzku vozidla a prepravu po vode.

Plne elektrické vozidlo s názvom "SeaBubbles" evokuje vzhľad sedana položeného na vode, no to len do chvíle, kedy sa dá do pohybu. Vtedy zodvihne svoju konštrukciu asi 1 meter nad hladinu. Prevádzkovatelia spolu s ABB budú v najbližších mesiacoch pokračovať v ďalších skúšobných jazdách.
Kratšie prepravy vodnými cestami sú považované za výborných kandidátov pre elektrifikačné riešenia: pri krátkych trasách si totiž takéto dopravné prostriedky môžu pohodlne dopĺňať energiu v prístavoch priamo na mieste vytvorenom na daný účel.  


ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcie a ako hlavný partner medzinárodného FIA šampionátu elektrických formúl Formula E posúva hranice e-mobility smerom k udržateľnej budúcnosti. Skupina ABB zamestnáva 135 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Vytlačiť
   • Email

  KONTAKTUJTE NÁS

  Informácie o stránke:
  seitp202 ec8396f524ce1c65c12582720031cd6c