ABB predáva divíziu Power Solutions firmy Power-One za 117 miliónov USD firme Bel Fuse

28. apríla 2014 – Spoločnosť ABB, svetový líder v oblasti energetiky a automatizácie, dnes oznámila rozhodnutie o predaji divízie Power Solutions firmy Power-One americkému koncernu Bel Fuse Inc. (NASDAQ:BELFA a NASDAQ:BELFB) so sídlom v Jersey City, New Jersey približne za 117 miliónov USD. Predaj ešte musia schváliť regulačné úrady, ukončenie transakcie sa očakáva na konci 2. štvrťroku 2014.

ABB sa rozhodla divíziu Power Solutions predať, nakoľko toto portfólio len okrajovo zodpovedá ponuke produktov a riešení firmy ABB. Divízia však bola súčasťou koncernu Power-One pri jej akvizícii v lete minulého roku. ABB si naďalej ponecháva divíziu Power-One zaoberajúcu sa vývojom solárnych invertorov, ktoré sú dôležitou súčasťou portfólia a stratégie ABB v oblasti obnoviteľných zdrojov.

Power-One má za sebou 40-ročnú históriu ako popredný hráč na trhu s napájacími zdrojmi, systémami a zdrojovými riešeniami od AC/DC až po veľké napájacie systémy riadené high end technológiami napríklad pre oblasť telekomunikácií, dopravy či priemyslu. Divízia Power Solutions navrhuje, vyrába a predáva štandardné produkty ako aj výrobky šité priamo na mieru zákazníkom cez svoje závody v USA, na Slovensku, vo Švajčiarsku a Číne.

“Odpredaj divízie je plne v súlade s našou stratégiou optimalizácie portfólia, v ktorej sa zameriavame na rast firmy v našich kľúčových odvetviach – energetike a automatizácii,” uviedol výkonný riaditeľ ABB Group Ulrich Spiesshofer. “Integrácia Power-One a jej biznisu so solárnymi invertormi do portfólia ABB v súčasnosti úspešne prebieha.”

“Predaj Power Solutions divízie nám umožní zamerať sa viac na samotné produkty solárnych invertorov. Naopak, Power Solutions sa stanú súčasťou firmy, ktorá sa zameriava na výrobu, distribúciu a predaj napájacích zdrojov,” uviedol riaditeľ divízie automatizácie a pohonov ABB Pekka Tiitinen.

“Spoločnosť Bel sa teší na spoluprácu s kolegami z Power-One a na príležitosti k ďalšiemu rastu firmy, ktoré jej táto transakcia prináša,” uviedol prezident a výkonný riaditeľ Bel Fuse Daniel Bernstein.ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 150 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má ABB zastúpenie v šiestich mestách Slovenska a zamestnáva spolu takmer 900 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku sú aj firmy Pucaro v Piešťanoch a Power-One v Dubnici nad Váhom.Sledujte nás:

Connect on FacebookSubscribe on YouTube

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Vytlačiť
   • Email

  KONTAKTUJTE NÁS

  Informácie o stránke:
  seitp202 fb55153db20fd8adc1257cc80034f602